Грошова допомога та пільги

Грошова та продовольча допомога Benefits: Cash & EBT

Washington State Department of Social and Health Services (DSHS) Департамент штату Вашингтон охорони здоров'я та соціальних служб https://www.dshs.wa.gov/ надає жителям штату можливість скористатися програмами допомоги з питань харчування, охорони здоров'я та домашніх витрат.

DSHS займається розглядом кожного запиту та аналізує можливість видачі грошової та продовольчої допомоги "Benefits" (Cash & SNAP (food stamps для учасників програми Supplemental Nutrition Assistance Program))

Варіанти подання запиту:

Рекомендація: для отримання результату та з'ясування можливих питань прийти особисто, оскільки кожен випадок розглядається індивідуально.

У разі фізичного подання документів в офісі DSHS процес наступний:

 • Вибираєте зручну вам локацію.

 • Надайте офіцеру на reception документи:

ідентифікація особи, склад сім'ї, документи які є підставою для перебування в США (U4U, TPS, політичний притулок тощо). Документи на ваш розсуд, чіткого списку немає.

 • Вказуйте мову спілкування зі співробітником DSHS.

 • Коли запросять, підходьте до окремої стійки та в телефонному режимі ви обговорюєте та заповнюєте форму зі співробітником DSHS.

Зверніть увагу: Benefits видаються нужденним, дохід яких не більше ніж див. нижче:

Кількість членів сім'ї Дохід Макс. виплата food stamps

1 $2,147 $234

2 $2,903 $430

3 $3,660 $616

4 $4,417 $782

5 $5,173 $929

resource

 • Після заповнення всіх даних про себе та доходів, офіцер повідомляє рішення про видачу Benefits: food stamps&cash. Для TPS cash видається на розсуд офіцера, так як держ. зобов'язання немає. Тим, хто має інші підстави на перебування у США, видають практично всім.

 • Після озвучення рішення, співробітник рецепції роздруковує для вас документ із описом отриманих benefits терміном на 1 рік, який необхідно підписати та повернутися за стійку до телефонної розмови з офіцером DSHS, який пояснить, яку суму виплати ви отримаєте та як нею розпоряджатися.

 • Benefits нараховуються на 20-й день місяця та наступного дня після ухвалення рішення. В офісі DSHS вам видають 1 картку, яку можна використовувати для оплати харчування та інших витрат.

EBT (food stamps) використовується при оплаті продуктів харчування, див. link

Cash використовується для оплати непродовольчих товарів, див. link

 • Будь-яка зміна вашої ситуації, приклад: дозвіл на роботу або ви влаштувалися на роботу, змінили адресу і тд - необхідно повідомити.

 • Важливо розуміти, що саме обираєте при оплаті товарів, з якого джерела будуть списано кошти: Cash або SNAP (food stamps). Ви можете знімати готівку з картки з джерела cash, але це залишиться на ваш розсуд, так як можлива перевірка з боку служби. У випадку якщо ви знімали готівку, треба показати як та на що саме ви її витратили. Перевіряють зазвичай 1 раз за 6 місяців, але необов’язково.

 • Ви можете переглядати баланс карти через online resource.

 • Медичну допомогу можуть безкоштовно розглянути та оформити через Washington State Health Care Authority, 1-800-562-3022, окремо можна зробити запит на інформацію щоб дізнатися чи доступна у вашому випадку медична страховка.

Програма ORCA та карта ORCA LIFT для проїзду за пільговим тарифом у громадському транспорті регіону Puget Sound

Програма ORCA надає можливість отримати картку ORCA LIFT, яка дає знижку на проїзд у деяких системах громадського транспорту у регіоні Пьюджет-Саунд. Одним із показників можливості отримання та користування карткою ORCA LIFT є наявність benefit EBT (food stamps) або TANF ін. допомога), Apple Health. Картка ORCA LIFT дійсна протягом 2-х років з моменту її отримання.

Картка ORCA LIFT також працює й в інших транспортних агенціях ORCA, які не пропонують пільговий тариф, але в таких випадках потрібно сплатити повну вартість проїзду.

Тарифи транспорту.

Online подача можлива через цей ресурс: (Reduce Fare King County) link

Детальніше можна ознайомитись на сайті (є переклад на російську*).

*Наразі інформація українською мовою не доступна, але компанії працюють над вдосконаленням системи.

Lifeline програма для сімей з низьким доходом

Програма Lifeline надає знижку на телефонний зв'язок для відповідних категорій споживачів із низьким доходом.

Програма Lifeline доступна для споживачів із низьким доходом у штаті Вашингтон.

Необхідно залишити заявку в телефонному режимі та співробітник програми Lifeline зв'яжеться з вами.

FOOD BANKS - волонтерські продовольчі програми для жителів штату

У штаті Вашингтон існують продовольчі програми для жителів штату - продовольчі банки (FOOD BANKS) — чудові організації, якими в основному керують волонтери з великим серцем, які мають лише одну мету - допомогти нужденним.

Ряд організацій залежно від локації відкриває у певні дні та години магазини з продуктами, куди ви можете прийти та вибрати різноманітні товари безкоштовно залежно від складу вашої родини.

 • https://www.foodbanks.net/ Сайт з усіма Food Bank штату. Рекомендуємо ввести індекс (zip code) для вибору найближчого Food Bank для вас.

 • Hopelink Організація King County, є допомога волонтерів, які розмовляють українською та російською мовами.

Контакти: Rosia Besputina , Tania, Svetlana Strachenko, Elena (Redmond) Мариана (University district Food bank по п'ятницях з 12-14)

 • Maltby Food Bank Організація у Snohomish County

 • Food Lifeline Надають зручну інтерактивну карту Food Banks

Процес походу до Food Bank (опис з особистого досвіду):

  • Заздалегідь зателефонувати до організації (Food Bank), куди вам зручніше приїхати, погодити зручну дату та час або перевірити ці дані на сайті обраної організації.

  • Приїхати у Food Bank, пройти реєстрацію, якщо потрібно. При реєстрації необхідно вказати ваші дані та кількість членів сім'ї.

  • У Food Bank ви можете вибирати товари обмеженої кількості (видається карта, що відображає кількість осіб у вашій родині).

Приклад: сім’я з 2-х людей може взяти 1 вид хліба, а сім'я із 4-х людей - 2 види хліба. Кожна стійка із продуктами має міні інструкції, скільки товарів передбачається на сім'ю.

 • У Food Bank бажано взяти продовольчу сумку.

 • Продукти пропонуються різні (фрукти, овочі, бакалія, заморожені товари, молочна продукція тощо). Товари привозять із різних мереж (Safeway, Costco, QFC, Trader Joe's тощо).

 • Рекомендуємо звертати увагу на термін придатності товарів, є продукти, які не можна зберігати довго і т.д. Завжди на ваші запитання зможуть відповісти волонтери у Food Bank!

Програма допомоги вагітним та матерям дітей до 5 років від Департаменту охорони здоров'я

Продукти, грудне вигодовування, навчальні матеріали для дітей, вагітних та матерів з низьким доходом

Необхідно:

 • Зателефонувати по номеру 1-800-322-2588, вказати адресу проживання, після чого співробітник надасть контакти територіально найближчих клінік.

 • Зателефонувати до обраної клініки та призначити зустріч - телефонний дзвінок у певний час від співробітника клініки, який обговорить усі питання та деталі, а також визначить чи можлива допомога за цією програмою.

Центри біженців у Вашингтоні

У державних центрах біженців у штаті Вашингтон вам нададуть таку допомогу як: житло, талони на їжу, оформлення документів, дитячі садки, можливість надання перекладача.

Жителі штату можуть скористатися широким колом державних та громадських програм допомоги з питань харчування, охорони здоров'я та з домашніми витратами. https://docs.google.com/document/d/13WVvgCAOURsnqw8v0vzr-2Pdm_pyQ_Ip/edit

Оновлення інфо програми допомоги для тих, хто приїхав по гуманітарному паролю !!!

https://www.acf.hhs.gov/orr/fact-sheet/benefits-ukrainian-humanitarian-parolees

https://drive.google.com/file/d/180geHL3Ea5hU-z43iOgsRkqSVEy3ludn/view?usp=sharing

Коментарі відвідувачів сайту щодо допомоги та пільг Департаменту соціальної та медичної допомоги штату Вашингтон DSHS

Користувач пише:

Коли ви приїдете до Сіетлу, (і у вас будуть на руках документи з підтвердженням гуманітарного пароля, документи з біженства, паспорта) знайдіть офіс DSHS, це та соціальна організація, яку називають Велфером. За законом штату Вашингтон, всі діти до 18 років, а також вагітні жінки! мають право отримати безплатну державну страховку. Це стосується малозабезпечених сімей. Всі, хто тільки приїхав до Америки, ще не встиг заробити велике майно на Американській землі і вважається малозабезпеченою сім'єю. Ваші діти перебувають під захистом штату Вашингтон. Вам скажуть які документи необхідно принести і ви зможете оформити державну, безкоштовну страховку на дітей. Вам на вибір запропонують кілька страховок (зараз це пластикова картка). Страховку обирайте Molina, її приймають набагато охочіше, ніж інші страховки.

Якщо у вас є гостьова віза В1/B2, і ви плануєте подавати на біженство (притулок), то найчастіше з вашою візою В1/B2 йде обов'язкове страхування. Воно оформляється до в'їзду до Америки на заявлені терміни перебування в Америці. Вам потрібно почекати, щоб терміни вашої страховки скінчилися, і піти до DSHS. Ми особисто пішли до цього центру після того, як зв'язалися з адвокатом і обговорили з ним наш процес притулку. Працівнику в цьому центрі ми сказали, що подаємось на притулок, а це довгий процес, і просимо страховки на дітей. Показали наші паспорти, візи. Вони підказали нам, що ще донести їм за документами, і ми досить легко оформили страховки. Бажаємо успіхів.

Інший наш користувач пише:

Для отримання допомоги на їжу, готівку та безкоштовну медичну страховку людям, які цього потребують, потрібно звернутися якнайшвидше в DSHS. DSHS надає послуги зручною для вас мовою. Щоб докладніше дізнатися про типи послуг, зателефонуйте за номером 800-902-7878 з 08:00 до 17:00, з понеділка по п'ятницю. Якщо виклик прийме автовідповідач, залиште повідомлення та уточніть ваш номер телефону та мову, якою ви говорите, після чого вам перетелефонують і поспілкуються за участю усного перекладача. Клієнти або особи, які страждають на глухоту, слабочуючі, сліпоглухі або мають порушення мови, можуть зв'язатися з нами за телефоном 360-111-2222 через диспетчерську службу для осіб з порушеннями слуху на свій вибір.

Які послуги надає DSHS?

 • Продовольча та грошова допомога, надання житла та медичні пільги: 877-501-2233

 • Аліменти на утримання дітей: 800-442-5437

 • Послуги догляду за повнолітніми: 800-422-3263

 • Послуги захисту повнолітніх: 866-363-4276

 • Послуги підтримки осіб з обмеженими можливостями: 800-248-0949

 • Послуги професійної реабілітації: 800-637-5627

 • Послуги з підтримки психічного здоров'я: 800-902-7878