Житло

Оренда житла

Приблизно третина жителів Америки винаймають житло. Зазвичай житло здають компанії, що володіють цілими апартамент-комплексами, побудованими спеціально під оренду. Можна знайти житло у приватному секторі. Житло здається за контрактом. Виселити проблемних мешканців у Вашингтоні досить складно, довго і дорого, тому орендодавці прискіпливі та хочуть убезпечити себе та своє майно. Зазвичай орендодавець запитує кредитну історію, підтвердження доходів, перевіряє кримінальне минуле людини, а також вимагає депозит для покриття можливої шкоди житлу, оплату вперед.

Допомога з оплатою житла - Short-Term Housing Assistance

Станом на осінь 2022 року штат Вашингтон виділив фінансування 12 організаціям, уповноваженим надавати фінансову допомогу українським біженцям для покриття частини оплати за оренду та комунальні послуги. Програма Short-Term Housing Assistance розрахована до кінця червня 2023 року, а допомога може надаватись аж до 6 місяців. Допомога надається сім'ям у скрутному матеріальному становищі, тому сім'ї зобов'язані розкрити своє фінансове становище. Офіційна листівка програми - критерії, список організацій та оновлена інформація від обмеження IRC російською мовою link

Усі 12 організацій за умовами програми зобов'язані надавати однакову допомогу відповідно до єдиних критеріїв, однак за нашими спостереженнями це не відповідає дійсності:

 • організації перевантажені та можуть бути не в змозі прийняти нові заявки

 • через організаційну плутанину можуть бути розбіжності

 • організації можуть надавати додаткову допомогу з адаптації за рамками цієї програми, в рамках інших проектів

Ми телефонували до всіх організацій та зібрали наступну інформацію про реальний стан справ.

Ця програма надає матеріальну підтримку, але житло ви шукаєте самостійно.

Допомога у вирішенні бюрократичних перешкод

Як уже згадувалося, звичайною практикою є запит кредитної історії, інформації про роботу, кримінальне минуле. Наступні кроки можуть суттєво підвищити ваші шанси укласти контракт.

 • знайдіть поручителя, тобто людину, готову виступити як co-signer і нести матеріальну відповідальність перед орендодавцем у разі вашої майбутньої неплатоспроможності. Зрозуміло, що така порука - це велика відповідальність і далеко не всі готові виступити поручителями.

 • агентство по програмі Short-Term Housing Assistance або інше подібне агентство може скласти Pledge letter, що гарантує оплату в обсязі фінансової допомоги, що надається.

 • перемовини з менеджерами комплексу, з менеджерами керуючої компанії (зазвичай керуюча компанія володіє мережею комплексів), з орендодавцями - приватними особами. Здача житла новоприбулим переселенцям є нетиповою ситуацією, і не завжди працівник на місці має достатньо повноважень та бажання вирішити проблему. Спад економіки восени 2022 року стимулює орендодавців здавати житло на компромісній основі.

Апартаменти, які підходять переселенцям

З окремих випадків ми дізналися, що наступні апартаменти лояльно ставляться до переселенців

 • Alister Parx II Оренда в Everett / Mill Creek з умовами "комфортними" для оренди житла без кредитної історії тд.

 • BreckenRidge Appartments Оренда в Everett, мінімальні умови до документів для оренди житла, необхідна офіційна робота, гроші на рахунку, 2-а особа при підписанні договору (гарант).

 • Greystar - керуюча компанія

 • знаєте хороший варіант, але не знайшли його тут? Повідомте нас через форму зворотного зв'язку внизу!

Термінове житло


Існують притулки (shelters) для людей, які рятуються від домашнього насильства, які тимчасово опинилися на вулиці, та в інших подібних кризових ситуаціях; благодійні та релігійні організації, які готові надати тимчасове житло або разову фінансову допомогу.

 • Rental Assistance recources Список організацій, відповідно до потреб щодо вашої конкретної ситуації. (Список наданий третіми особами, ми займаємося його верифікацією та редагуванням)

 • 211 - гаряча лінія (211) та сайт для пошуку та підбору різних соціальних сервісів для ваших потреб, включаючи пошук житла

Пільгове житло

Проблема житла гостро постає для багатьох жителів США. Існують програми пільгового житла, неспецифічні для іммігрантів, але кількість тих, хто потребує, перевищує можливості цих програм, черга на пільгове житло тягнеться на роки. У нас немає більш детальної інформації про подібні програми.

Безкоштовне тимчасове житло для українських біженців

На початку війни багато жителів штату зареєструвалися на кількох агрегаторах із пропозицією розмістити біженців з України. Станом на осінь 2022 багато пропозицій вже неактуальні.

 • https://icanhelp.host Сайт дає можливість по локації зв'язатися з сім'єю, готовою надати житло та обговорити деталі.

 • https://www.ukrainetakeshelter.com/ ! Тимчасово немає контакту з hosts (господарями)! Сайт надає дані сімей готових надати житло.

Інші ресурси

Зворотній зв'язок

Нам потрібно знати вашу думку. Будь ласка, залиште відгук із зауваженнями та доповненнями щодо вмісту сторінки