Щеплення

Щеплення, медичні документи про вакцинацію

Важливим завданням для кожного з батьків є вибір навчального закладу та успішний реєстраційний процес. Тут і виникає питання, які медичні документи необхідно мати і як правильно їх оформити у штаті Вашингтон, США.

Для реєстрації до школи або дошкільного навчального закладу (day care, preschool) кожен учень має надати документацію про щеплення – підтвердження про вакцинацію згідно до вимог законодавства країни, звідки приїхала дитина, та місцевого законодавства штату, де учень буде зарахований до школи.

Таким основним документом є Свідоцтво про наявність щеплення (Certificate of Immunization Status, CIS)

Приклад англійською мовою

Приклад українською мовою

Як оформити CIS та надати до навчального закладу:

 1. Безкоштовно зареєструвати дитину на отримання медичного страхування від Штату Вашингтон.

Згідно з правилами штату Вашингтон, всі діти до 18 років мають право на безкоштовну страховку.

 1. Оформити медичну страховку для дитини можна через такі ресурси:

 • Washington State Department of Health Services, DSHS (Департамент охорони здоров'я штату Вашингтон). Фактично ви можете прийти особисто до офісу та подати документи. Інформація щодо переселенців, які можуть податись на програму страхування link

 • Далі DSHS передає вашу інформацію до Washington State Health Care Authority (Управління охорони здоров'я штату Вашингтон), яке відповідальне за видачу безкоштовних страховок від штату Вашингтон Washington Apple Health:

 • Після отримання підтвердження Washington Apple Health ви вибираєте страхову компанію, яка обслуговуватиме Washington Apple Health

Можна подавати документи онлайн на медичне страхування для вашої дитини через ресурс Washington Healthplanfinder

 • Вибрати страхову компанію може допомогти WithinReach Гаряча лінія з питань здоров'я сім'ї 1-800-322-2588 (обслуговування надається багатьма мовами) www.parenthelp123.org

 • Приклад умов від страхових компаній (Звертаємо вашу увагу, що дорослі можуть оформити платне медичне страхування у разі не підтвердження безкоштовного Washington Apple Health (Medicaid). Мінімальна ціна від $300)

Managed Health Care Plan King County Region

 1. Призначити зустріч з клінікою та лікарем, де надати дані про щеплення та/або будь-які види імунізації дитини. Для цього ви надаєте лікареві оригінальну документацію про щеплення з країни, звідки приїхав учень, з обов'язковим перекладом на англійську мову. Вся інформація вноситься медичною установою до реєстру Washington Immunization Information System.

 2. Отримати заповнений бланк CIS з системи Immunization Information System (IIS) з даними про щеплення вашої дитини.

  1. CIS роздруковує лікар або фахівець з медичної установи. Медичний працівник навчального закладу також має доступ до IIS, тобто теж може отримати ваш документ CIS

  2. Отримати заповнений бланк CIS можна самостійно. Зареєструватися на https://wa.myir.net/rorl?next=/ , роздрукувати документ та свій online account. Якщо медична установа із системою IIS не працює, а всі дані про щеплення ви надали до клініки, то CIS можна отримати у Department of Social and Health Services (DSHS) контакти: waiisrecords@doh.wa.gov або 1-866-397-0337

  3. Роздрукувати та заповнити вручну бланк CIS для заповнення із системи Immunization Information System. Інструкція для заповнення та сам бланк: link (English) (Українська мова)

Приклад англійською мовою

Приклад українською мовою

Якщо немає страховки

Якщо ви не встигаєте або не можете оформити страховку та відвідати лікаря, ви можете самостійно заповнити бланк CIS та надати документи що його підтверджують (з англійським перекладом). Медичні працівники навчальних закладів повинні звірити CIS з наданами документами і прийняти документ. Детальніше про цю процедуру можна прочитати тут: Immunization Manual for Schools, Preschools, and Child Care Facilities (PDF)

На жаль, цей шлях має низку недоліків

Медичні працівники навчальних закладів майже завжди отримують виписку інформаційної системи штату самостійно і не завжди знають як правильно діяти в інших ситуаціях.

Якщо немає документів чи щеплень

Якщо у дитини немає жодної документації про щеплення, то буде потрібно як мінімум перша доза серії обов’язкових щеплень для надолуження. Згодом дані внесуть у свідоцтво про статус імунізації (CIS). В іншому випадку необхідно надати заповнений сертифікат про звільнення від щеплень.

Учням, включеним у Графік "надолуженняї" вакцинації, необхідно буде дотримуватися термінів, зазначених у такому графіку, при цьому учень матиме умовний статус допуску до школи.

Графік "надолуження" щеплень

Для умовного допуску до школи або дошкільної установи дитині повинні бути призначені всі дози вакцини до початку навчального процесу. Умовний допуск триває 30 днів і в цей період необхідно провести вакцинацію, інакше дитина не зможе відвудувати заняття.

Які вакцини потрібні для школи?

Ознайомтеся тут (англійська мова)

Ознайомтеся тут (українська мова)

Які вакцини потрібні для дошкільного закладу (day care, preschool)?

Ознайомтеся тут (англійська мова)

Ознайомтеся тут (українська мова)

Як виглядає Сертифікат про звільнення від щеплення (через медичні показання, релігійні причини тощо)?

Ознайомтеся тут (англійська мова)

Ознайомтеся тут (українська мова)

Ресурси штату Вашингтон

Washington State Department of Health Office of Immunization and Child Profile www.doh.wa.gov/immunization 360-236-3595 или 1-866-397-0337

Програма щеплення

Гід про щеплення: Просто і зрозуміло про щеплення для дітей (російська мова) (русский язык)

Vaccine Requirements Summary (IVRS). Зведена інформація про вимоги до вакцин (IVRS) 2022 - 2023

Child Profile Health Promotion System Організація штату Вашингтон, яка надсилає поштою інформацію для батьків, які мають дітей віком від новонароджених до 6 років.

My Immunization Registry Веб-сайт, який дозволяє переглядати дані про свої щеплення та щеплення членів сім'ї, дати прийому у лікаря на ПК або мобільному пристрої.

Місцеві державні організації охорони здоров'я